SON DAKİKA MAGAZİN: Recep İvedik hayranları üzen haber… Obez tartışması… Nez Uzanların çifliğinde albüm çıkarmış… Gözyaşıyla bitti… Cumhurbaşkanı mutfakta… 5 yıldır bıyıklarını kestirmiyor… Teoman’a ünlülerden mesaj yağmuru var… Kaz yavrularına sahip çıkan tavuk görenleri şaşırtıyor…Recep İvedik hayranları üzen haber
Şahan Gökbakar, ‘Recep İvedik 4′ü çekmesi beklenirken, daha önce Ceren ile Celal’in öyküsünü anlatacağı başka bir film çekeceğini söyledi. Gökbakar, bu yeni filmi için aynı zamanda şarkı besteliyor.06 Ağustos 2011 00:25Yönetmen kardeşi Togan Gökbakar askere gittiği için bu yıl ‘Recep İvedik 4′ü çekemeyen Şahan Gökbakar, şimdilerde yeni bir film hazırlığı içinde… Daha önce, kardeşi askerden döndükten sonra ‘Recep İvedik 4′ün çekimlerine başlayacağını söyleyen Gökbakar, kararını değiştirdi ve başka bir film için kolları sıvadı. Bir komedi filmi yapacak olan ünlü komedyen, yeni filmiyle ilgili ipuçlarını ‘Twitter’dan vermeye başladı. Filmde ‘Celal’ ile ‘Ceren’in hikayesini anlatacağını belirten Gökbakar, üç ay içinde filmin çekimlerine başlayacağını ve Şubat’ta da filmi vizyona sokmayı planladığını belirtti.
***

‘Onunla çalışmadım diye bana saldırdı’
Hadise, kendisine ‘obez’ diyen Erol Köse’ye yanıt verdi…

Sosyal paylaşım sitesi twitter’a girdiği ilk günden beri hakkında konuşmadığı kimseyi bırakmayan Erol Köse, bu kez sert kayaya çarptı! Geçtiğimiz günlerde Hadise için “Obez, bidon basenli, kütük bacaklı” gibi sert eleştiriler yapan prodüktöre yanıt gecikmedi. Seksi şarkıcı, Erol Köse’yi kızdıracak sözler sarf etti.

Obez tartışması
Milliyet’in haberine göre, ünlü prodüktörün albümü çıkmadan önce kendisine teklifte bulunduğunu söyleyen Hadise, ekledi: “Teklifini kabul etmedim diye beni karalıyor. Ama ne yaparsa yapsın bunu başaramaz. Ben Erol Köse ile çalışacak bir isim değilim. Onun tarzı ortada.” Erol Köse, Ajda Pekkan’la ilgili dün yine twitter’da eleştiriler yaptı. Pekkan’ın 15 gün önce Bülent Çavuşoğlu ile Sapanca’daki bir otelde görüldüğünü iddia eden Köse, ekledi: “Firavun gibi her sene albüm ve aşk telaşına düşmesin. Ahirete yatırım yapsın.” Köse’nin bu sert sözlerine Demet Akalın da destek verdi.
***

Nez Uzanlar’ın çiftliğinde albüm çıkarmış
Nez, Cem Uzan’ın kendisini 1.5 ay çiftliğine kapattığını, bu sayede albümünü eşi benzeri görülmedik şekilde hazırladığını açıkladı
* Radyo Klas’ta yayınlanan Michael Show’da konuşan Nez, müzik dünyasına girerken Uzan’ın kendisini albüm teklifi yapmak için bir uçakla çiftliğine götürdüğünü ve 1.5 ay boyunca hiçbir yere çıkartmadığını söyledi.
* Bu sürede çalıştığını belirten Nez, ilk albümünü Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir şekilde hazırladığını vurguladı.
* ‘Nez Zamanı’ isimli single’ını yeni çıkaran Nez şunları söyledi: “Ben o gün nereye gidiyorum dedim, Dallas sanki. Her an Ceyar çıkacak gibiydi… Her yerde korumalar vardı… Bir şey istemedim, elimde bir albümle hiçbir yere gitmedim. Onlardan albüm teklifi geldi.”
* EurovIsIon’da Türkiye’yi temsil etmenin hayalini kurduğunu belirten Nez, “Doğu-Batı sentezi yaparım. Ülkemizin enstrümanlarını ön plana çıkartırım. İngilizce söylerim… Türkçe de söylerim” dedi.
***

Gözyaşıyla bitti
Vatan gazetesinden Zehra Çengil’in haberine göre yaklaşık 1,5 yıldır birlikte olduğu Amerikan haber ajansları Associated Press ve Bloomberg News’un İstanbul bürosunda görev yapan gazeteci sevgilisi Benjamin Harvey ile Kanyon Alışveriş Merkezi’nde mağazaları gezen Hande Ataizi’nin gecesi kötü bitti. İkili arasında bilinmeyen bir nedenle başlayan tartışma, yüksek sesli kavgaya dönüştü. Müşterilerin şaşkın bakışları arasında kavgalarını sürdüren çift, daha sonra apar topar Kanyon’un içindeki spor merkezi Kanyon MAC’e girdi. Orada bir masaya oturup tartışmaya devam eden ikiliden Hande Ataizi yaklaşık 1 saat boyunca sürekli ağladı. İkilinin spor salonundan ayrı ayrı çıkmaları, ‘Ayrıldılar mı?’ iddialarını gündeme getirdi.
***
Cumhurbaşkanı mutfakta
AK Parti eski Urfa Milletvekili, yayıncı Faruk Bayrak, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Türkiye ve dünyadaki temaslarını içeren özel fotoğraflarla anlattı. “Fotoğraflarla Çankaya” adlı kitapta, Cumhurbaşkanı Gül’ün toplumu bütünleştirici bir rol oynadığını, katılımcı vizyonu ve uzlaşmacı kişiliğiyle Çankaya Köşkü’nü, her kesimin temsil edildiği bir makama dönüştürdüğünü vurgulayan Faruk Bayrak, “Bu kitapta dünya var” dedi.

210 sayfa
“Herkesin Cumhurbaşkanı”, “Yeni Diplomasi Dili”, “Yarının Türkiyesi” ve “Hayatın İçinden” bölümlerinden oluşan toplam 140 fotoğrafın yer aldığı 210 sayfalık kitapta, Gül’ün yurtiçi ve yurtdışı gezileri yer alıyor. Yayımlanmamış fotoğrafların da yer aldığı kitapta, okur, Gül’ü kendi ifadeleriyle okuma fırsatı buluyor.

Referandum gibi
Aktif siyasete başladığı günden itibaren en büyük desteği ailesinden, özellikle eşi Hayrünnisa Gül’den gördüğü vurgulanan kısa özgeçmişinde, “Abdullah Gül 28 Ağustos 2007 tarihinde TBMM tarafından Türkiye’nin 11’inci Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Onu Cumhurbaşkanlığına taşıyan esas seçim aslında, Gül’ün Cumhurbaşkanlığı için referandum niteliği de taşıyan 22 Temmuz 2007 genel seçimleriydi” deniliyor.

Liderlerden biri
Özgeçmişte, siyasi birikiminin Gül’ü “Türkiye’nin kaderini değiştiren ve geleceğini belirleyen bir hareketin liderlerinden biri haline getirdiği” anlatılıyor. Gül ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın uzun yıllar çalışma arkadaşı olup, uzlaşarak çalışmalarının Türkiye’ye kazandırdıklarının anlatıldığı kitabın “Hayatın İçinden” başlıklı bölümü ise Gül Ailesi’ne ayrıldı. Alfa Yayınları’ndan çıkan kitap 30 liradan satışa sunuldu.

Hayrünnisa Hanım olmasaydı bu kitap çok zor çıkardı
Faruk Bayrak, kitapla ilgili isteğini ilettiği Cumhurbaşkanlığı’ndan arşivi kullanma izni aldığını belirterek, “Ayrıca Hayrünnisa Hanım’dan rica ettik. Eğer yardımcı olmasaydı bu kitap çok zor çıkardı. Sıkıştığımız yerlerde bize çok katkıda bulundu. Türkiye’de yapılmış en kaliteli kitaplardan biri oldu” dedi.
***

5 yıldır bıyıklarını kestirmiyor
İngiltere’de bir Alfie adlı bir at, 5 yıl boyunca bıyıklarını kestirmeyince ilginç bir görüntü ortaya çıktı. İlk bakışta Barbie bebeğini ağzına aldığı ve bebeğin saçlarının dışarda kaldığı zannedilen Alfie’nin burnunun ucundaki sarı tüyler 18 santim uzunluğuna ulaştı. Çoğu atın bıyığı altı ayda bir kırpılırken, beş senedir bıyıklarını kestirmeyen Alfie, İngiltere’nin en uzun bıyıklı atı unvanının sahibi oldu. Atın bulunduğu Bitton’daki çiftliğin yöneticisi Hayley Coxteth (20), “Alfie çok inatçı bir at. Bıyıklarını da çok seviyor. Bıyıkları kesmek ya da kısaltmak için uğraştık ancak izin vermedi” dedi.

***
Teoman hayranlarını üzdü
Ünlü rockçının müziği bıraktığını açıklaması meslektaşları arasında üzüntüyle karşılandı. Birçok müzik yazarı vedayı inandırıcı bulmasa da twitter notlarına hüzün hakimdi. Türk rock’ının en önemli besteci ve yorumcularından Teoman, önceki gün kendi sitesinden yaptığı bir açıklamada müziği bıraktığını ve 3 Eylül Berlin konserinin de son müzik faaliyeti olacağını söylemişti. Son albümünde büyük bir hayalkırıklığı yaşayan sanatçı, veda notunda müzik ortamına üstü kapalı sert eleştiriler de getirmiş ve “Hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. Bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım… Kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. Bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş… Boşu boşuna kendimi de dostlarımı da yormamaya karar verdim” diyerek hayranlarını yasa boğmuştu. Birçok müzik yazarının inandırıcı bulmadığı Teoman’ın vedası, twitter’da da yankısını buldu, müzik ve medya camiasından tanınmış isimler ‘bırakma kararı’ için görüşlerini attıkları twitlerle ifade ettiler…

-Hayko Cepkin: Müzik bırakılmaz. Olsa olsa yaptıklarından vazgeçersin. Sadece kendin ve yakın sevdiklerin olur etrafında.

-Yonca Evcimik: Teoman’a saygı duymaktan başka söylenecek söz yok. İyi ol da ne yaparsan yap Teoman.

-Gülben Ergen: Teoman’ın mektubu durdurdu beni buruldum.

-Reyhan Karaca: Teoman haberlerini aldım. Neden böyle bir karar aldı anlamadım. Teoman müziği bırakır ama müzik Teoman’ı asla bırakmaz.

-Demet Akalın: Teoman çok yol arkadaşı olmuştur. Umarım vazgeçer bu fikirden.

-Ayşe Özyılmazel: Teoman’ın müziğe vedası hüzünlendirdi, çokça düşündürdü. İyi ki şarkıları var. Teoman’ı anlamak… Tam da bu yüzden üzülmek.

-Erol Köse: Teoman alkol yüzünden hit şarkılar üretmedi. Abuk kliplerle erotizme dayandı ve korktu. Suni gündem, Teoman hayranları ‘hayır, dur yapma’ desin diye taktik? Devlet Bahçeli’nin seçim istifası gibi, hayranlarımı kıramadım dümeni.
***

Kaz yavrularına sahip çıkan tavuk görenleri şaşırtıyor
Kars’ın Selim ilçesine bağlı Karahamza köyünde, annelerinin, kuluçka aşamasında terk ettiği kaz yavrularına bir tavuğun sahip çıkması görenleri şaşırtıyor. Sarıkamış – Karahamza köyünde kümes hayvanları besleyen Zülfet Altun, ilginç bir olaya tanık olduğunu belirterek, kümesindeki bir tavuğun, 6 kaz yavrusuna annelik yaptığını söylüyor. Altun, 20 gün önce kuluçkaya yatan anaç kazın, yumurtaları terk etmesi üzerine, kümesteki başka bir tavuğun yumurtalara sahip çıktığını belirterek, şunları kaydetti: ”Kaz yavrularının annesi yumurtladıktan sonra bir hafta yumurtaların üzerinde yattı. Ardından yumurtalara sahip çıkmadı. Daha sonra kümesteki bir tavuk, yumurtaların üstüne yatmaya başladı. Yavrular yumurtadan çıktı şimdi de tavuk onlara annelik yapıyor. Kendi yavruları zannedip sahip çıkıyor. Yumurtaların zarar görmemesi, 6 kaz yavrusunun bu şekilde büyümesi beni mutlu etti.”
***

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*