AKTÜEL-CHP’li Batum’dan Çelik’e Cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in sözlerine CHP’den cevap… Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın şehit edilişinin 80. yıldönümü dolayısıyla İzmir’in Menemen ilçesinde düzenlenen törene katılan CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e cevap verdi. Çelik’in, İzmir’de yaptığı bir konuşmada, “İzmir burnu akmış, kir pas içinde çocuk gibi. Bir şeye engel olma zihniyeti, çözümün bir parçası olmaktan daha öne geçiyor.” sözlerinin hatırlatılması üzerine Batum, bunların bir projenin parçası olduğunu iddia etti.

Hüseyin Çelik’in söylediklerinin kendilerini çok bağlamadığını belirten Batum, “Propagandadan sorumlu genel başkan yardımcısı olduğu için açıklamalar yapması doğal. Merkezî hükümet İstanbul’a, Ankara’ya destek olma kararı veriyor fakat İzmir’i dışarıda bırakıyor. Şimdi Hüseyin Çelik’in her söylemini bununla değerlendirin. Hükümetin belediyeye bakışına, halka bakışına, konuşmalarına bakın, İzmir’e söylediği laflara bakın. Demokrasinin en temel uzantılarından birisi halkın yerel yönetime katılması, yerel yönetimlerin de ülke yönetimine katılmasıdır. Zaten hükümetin, çıkardığı yasayla yerel yönetimlere bakışı ortadaydı. Metro ve teleferik ihalelerinin iptali, İzmir’e bakışını çok açık göstermektedir. İzmir’e gavur diyen bir anlayıştan başka bir şey beklenmez.” dedi.

‘KONGREDE HUKUKSAL BİR SORUN YOKTUR’

CHP Genel Sekreteri Batum, geçen hafta yaptıkları kongrede hukuki bir problem olmadığını söyledi. Bundan sonra kimsenin endişe etmemesini isteyen Batum, CHP olarak iktidara yürüyeceklerini öne sürdü. Bu seçimlerin çok önemli olduğuna dikkat çeken Süheyl Batum, “Artık Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerinin, çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğinin, bu iktidarı çekmeye tahammülü kalmamıştır. İşadamları ve tüccarlar, Türkiye’nin geleceğini düşünenlerin adına da bu Seçim çok önemlidir. Bu seçimi kazanıp iktidar olacağız.” şeklinde konuştu.

CHP’nin hiçbir kişi, parti veya kuruluşla işbirliği yapma durumu olmadığını vurgulayan Batum, kendileriyle beraber olanların doğal yurttaşlar olduğunu söyledi. Referandumda çıkan yüzde 42 oyların kendilerine ait olduğunu ima eden Süheyl Batum, bu oyların tamamını alacaklarını öne sürdü. Batum, “Biz onların oylarına talibiz. Bunları alacağız. İstedikleri kadar iktidar da korksun, yandaşları da korksun, mutlaka CHP bu seçimi alacak.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*