AKTÜEL-Sis ve güneş geri dönüyor

İstanbul sisli ve güneşli günlere yeniden merhaba diyor. Yurdun batı kesimleri Orta Akdeniz’den gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi. Sıcaklar bu bölgede hissedilir derecede (3 ila 5 derece) artacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri Orta Akdeniz’den gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi. Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz’in doğu kıyıları, Denizli, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın, sabah saatlerinde olmak üzere İç Ege, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ile Ankara’nın batı ilçeleri aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu geçecek.

Hava sıcaklığı batı bölgelerde hissedilir derecede (3 ila 5 derece) artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege Kıyılarında ise kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Yurdun doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI

Marmara başta olmak üzere Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbul, Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde sis görülecek. (12)
Marmara bölgesi parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde olmak üzere yer yer yoğun sis görülecek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*