AKTÜEL-İstanbul’a kar geldi

İstanbul’a beklenen kar yağdı. İstanbullular güne sulu kar ve kar yağışı ile başladı. Sabah erken saatlerde başlayan yağmur zaman zaman yerini kara bıraktı. Kar yağışı İstanbul’un yüksek kesimlerinde daha yoğun olarak görüldü. Sıcaklıklar, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batı kesimleri ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların Akdeniz, Muğla, Malatya, Tunceli, Erzincan, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde aşırı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Akdeniz, Muğla, Malatya, Tunceli, Erzincan, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-
Yurdun iç ve doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI-
İç Anadolu’nun güney ve doğusunda rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı ayrıca, rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden, Güney Ege ve Akdeniz ve İç Anadolu’nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor. İstanbul Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (50-70 Km/S) esecek 8

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*