AKTÜEL-Meteoroloji uyardı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun iç ve doğu kesimlerinde devam edecek yağışlara ilave olarak, batı bölgesi yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
Yağışların öğleden sonra kıyı Ege, akşam saatlerinden sonra iç Ege, batı Akdeniz ile Bursa çevreleri, gece saatlerinden sonra Antalya’nın doğu ilçeleri ve doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren ise Muğla çevrelerinde aşırı kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 2- 4 derece azalacak, Marmara, Ege ve Akdeniz’de 1- 3 derece artacak.

Rüzgar güney ve güneydoğu, yurdun güney kesimlerinde zamanla güney ve batı yönlerden orta kuvvette, Güney ve İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ, BUZLANMA, DON OLAYI, TOZ TAŞINIMI VE KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Yağışların öğleden sonra kıyı Ege, akşam saatlerinden sonra iç Ege, batı Akdeniz ile Bursa çevreleri, gece saatlerinden sonra Antalya’nın doğu ilçeleri ve doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren ise Muğla çevrelerinde aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz ve kum taşınımı beklendiğinden ilgililer ve vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve iç Ege, Akdeniz ve iç Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Çatı uçması, soba zehirlenmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

İstanbul: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı Yağmurlu gececek. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor 9 derece.

Marmara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra Bursa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur, Trakya ile yüksek kesimlerde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*