SPOR-Burhaniye Belediye: 56 – Beşiktaş Cola Turka: 73

Beşiktaş Cola Turka Kadın Basketbol Takımı, ligin 7. haftasında Burhaniye Belediyesi’ni deplasmanda 73-56 mağlup etti. Maça Nilay Kartaltepe’nin üçlüğü ile başlayan Beşiktaş Cola Turka Kadın Basketbol Takımı, Tuğba Taşçı ve Kelly Santos ile de skor üreterek 7-0’lık üstünlüğü ele geçirdi. Allyson Hardy ile maçtaki ilk sayısını bulan Burhaniye Belediye, Iziane Marques ve Iveta Salsauske’nin sayılarına engel olamayınca ilk 4 dakika 2-12 Beşiktaş Colat Turka’nın üstünlüğünde geride kaldı. Farkı kapatmak için sayı arayan evsahibi ekip, savunmasında açıklar verince periyodun son 3 dakikasına da 8-19 Beşiktaş’ın üstünlüğünde girildi. Duygu Fırat ve Allyson Hardy ile farkı eritmeye çalışan evsahibi ekip, periyodun son dakikaları içinde Mina Maksimovic’in de skora katkı yapan oyunu ile farkı 3 sayıya kadar indirdi ve ilk periyot 22-19 Beşiktaş Cola Turka Kadın Basketbol Takım’nın üstünlüğünde sona erdi.

Maçın ikinci periyoduna da Nilay Kartaltepe’nin üçlüğü ile başlayan konuk ekip, Iveta Salsauske’nin sayısı ile de skoru 19-27’ye getirdi. Periyottaki ilk sayısını Seda Atlı ile bulan Burhaniye Belediye, Allyson Hardy ve Duygu Fırat ile de skor üreterek 14. dakika içinde farkı 2 sayıya kadar indirdi (25-27). Çabuk toparlanan takımımızBeşiktaş Cola Turka, Melike Bakırcıoğlu, Iziane Marques ve Iveta Salkauske ile 6-0’lık bir seri yakaladı ve skoru devrenin bitimine 4:47 dakika kala 25-33 yaptı. Allyson Hardy ve Mina Maksimovic ile zaman zaman rakip potada tehlikeli olan Burhaniye Belediye, farkı 4 sayıya kadar indirse de devrenin son dakikaları içinde çok etkili olan ve Burhaniye Belediye potasında kolay sayılar bulan Beşiktaş ekibi, ilk 20 dakikayı 31-44 önde tamamlayan taraf oldu.

İkinci devreye Burhaniye Belediye Amber Petillon’un sayısı ile başlarken, Beşiktaşise Iveta Salkauske ile cevap verdi. Maçın ikinci periyodundan itibaren ortaya koyduğu başarılı oyunu sürdüren Beşiktaş Cola Turka Kadın Basketbol Takımı, Iveta Salsauske IIziane Marques ve Kelly Santos ile skor üretmeye devam etti ve periyodun son 2:26 dakikasına da 45-55 önde girdi. Bu dakikadan sonra da farkı açmaya devam eden ve rakibine sayı şansı vermeyen Siyah Beyazlılar, maçın final periyoduna da 19 sayı farkla 45-64 önde girdi.

Skor avantajının verdiği rahatlıkla maçın final periyoduna başlayan Beşiktaş Cola Turka Kadın Basketbol Takımı, zaman zaman potasında kolay sayılar görse de rakibinin farkı eritmesine izin vermedi. Tuğba Taşçı’nın da oyuna katkısı ile rakip potada sayılar bulmaya devam eden Beşiktaş Cola Turka, sert savunması ile durdurduğu rakibi karşısında maçın son 2 dakikasına da 54-73 önde girerken, karşılaşmadan da 56-73’lük skorla galip ayrıldı.

SALON: Burhaniye Spor Salonu

HAKEMLER: Serkan Emlek, Tekin Özübir, Abdullah Uyanık.

BURHANİYE BELEDİYE (56): Aysu Keskin (3 ribaund-2 asist), Seda Atlı 4 (3 ribaund), Hande Kayalar, Mina Maksimovic 11 (12 ribaund-2 asist), Allyson Hardy 19 (4 ribaund-7 asist), Duygu Fırat 12 (7 ribaund-1 asist), Amber Petillon 7 (8 ribaund-1 asist), Betül Pehlivan 3 (1 ribaund).

BEŞİKTAŞ COLA TURKA (73): Esra Şencebe (1 ribaund-1 asist), Esra Ataç 6 (3 ribaund-4 asist), Nilay Kartaltepe 8 (5 ribaund-1 asist), Iziane Marques 19 (5 ribaund-4 asist), Gonca Karataş, Tuğba Taşçı 6 (4 ribaund-1 asist), Yasemin Horasan )3 ribaund-2 asist), Melike Bakırcıoğlu 8 (6 ribaund), Kelly Santos 11 (3 ribaund-1 asist), Iveta Salkauske 14 (7 ribaund-1 asist), Ayşe Cora 1 , Lucie Bouthers (1 ribaund).

1. PERİYOT: 19-22
2. PERİYOT: 12-22
3. PERİYOT: 14-20
4. PERİYOT: 11-9

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*