AKTÜEL-SBS’de son karar: Yapılacak

Yapılıp yapılmayacağı tartışma konusu olan SBS’de son karar yapılacağı yönünde geldi… Danıştay İdari Davaları kurulu7. sınıf Seviye Belirleme Sınavının(SBS) yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı sonuçlandırdı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 2010-2011 öğretim yılında yapılacak 7. sınıf Seviye Belirleme Sınavının (SBS) yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı kabul etti. Buna göre, 2010-2011 öğretim yılında 7. sınıflar için SBS yapılacak.

SINAV 5 HAZİRANDA
Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan sınav takviminde 7. sınıflara yönelik SBS’nin 5 Haziran 2011’de yapılması
kararlaştırıldı. 8. sınıflar için SBS ise 4 Haziran 2011’de yapılacak. Bir öğrenci velisi, 10 Temmuz 2010 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kademeli olarak kaldırılmasını öngören bazı hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 8. Dairesi, 2010-2011 öğretim yılında yapılacak 7.
sınıf SBS’nin yürütmesini durdurmuştu. Davalı MEB, daire kararına itiraz ederek, kararın kaldırılmasını istedi. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, MEB’in itirazını oy çokluğuyla kabul etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*