AKTÜEL-Hava sıcaklığı haftasonu düşüyor

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü`nün verdiği bilgiye göre, son günlerde Marmara Bölgesi`ne lodosun da etkisiyle 25 dereceye varan hava sıcaklığı hafta sonunda düşecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü`nün verdiği bilgiye göre, son günlerde Marmara Bölgesi`ne lodosun da etkisiyle 25 dereceye varan hava sıcaklığı hafta sonunda düşecek.
Orta Akdeniz`den gelecek yağışlı havanın etkisiyle hafta sonunda özellikle pazar günü hava sıcaklığı 10-12 derece azalarak, mevsim normallerine dönecek.

Bursa`da hafta içinde 25 derece olan sıcaklık pazar günü 13 dereceye inecek, İstanbul`da 22 dereceden 12 dereceye düşecek. Balıkesir`de 11 derecelik azalmayla sıcaklık 12, Çanakkale`de ise 10 derecelik düşüşle 12 dereceye gerileyecek.

Yetkililer, bölgede 4 Aralık Cumartesi gecesi başlayacak yağışın pazar günü devam edeceğini, sıcaklığın aralık ayı mevsim normallerine döneceğini bildirdi.

LODOS MARMARA`DA ETKİSİNİ KAYBETTİ
Lodos, Marmara Denizi`nde etkisini kaybetti.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi`nde seyreden ancak fırtına ve yer yer 3 metreyi aşan dalgalar nedeniyle yollarına devam edemeyerek, Tekirdağ`ın Şarköy ilçesi sahillerine demirleyen yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tankerler, lodosun sabah etkisini kaybetmesiyle demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti.

Öte yandan, fırtınadan etkilenen ve Marmara Denizi`nde balıktayken geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığınan balıkçı tekneleri, 3 gün sonra demir alarak yeniden balık avlamak üzere Marmara Denizi`ne açıldı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*