TÜRKİYE-Girişimcilik zirvesinde durum

obamaABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Mike Hammer, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sonraki Girişimcilik Zirvesi’ne ev sahipliği yapma önerisinden memnuniyet duyduğunu belirtti.
Sözcü Hammer, yaptığı açıklamada, “Başkan Obama, Başbakan Erdoğan’ın, Washington’da düzenlenen çok başarılı toplantının devamı olarak bir sonraki Girişimcilik Zirvesi’ne ev sahipliği yapma önerisinden memnuniyet duyuyor. Başkanın yaklaşık bir yıl önce Kahire’deki konuşmasında belirttiği gibi ABD, dünya genelindeki Müslüman toplumlarla diyaloğunu derinleştirmeyi ve aynı zamanda karşılıklı saygı ve çıkarları temel alan yeni ortaklıklar geliştirmeyi istiyor” ifadesini kullandı.
Hammer, şunları kaydetti: “Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğinin güvenceye alınması, sadece savaş ve barış konularıyla değil ekonomik fırsatların yaratılması ve toplumun katılımının teşvik edilmesiyle de ilgili. ABD ve dünyadaki çok sayıda ülkenin tecrübe ettiği gibi girişimcilik, muazzam potansiyelin kilidini açabilir, eğitimi teşvik edebilir, inovasyonu canlandırabilir ve istihdam yaratabilir.
Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki liderliğini derinden takdir ediyoruz. Bu, Türkiye ile ABD arasındaki stratejik ortaklığın derinliği ve genişliğinin diğer bir somut örneği.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*