SPOR-8 ay sonra umut oldu

delgadoSezon başında Beşiktaşlılar’ın en çok canını sıkan durum, Matias Delgado’nun sakatlığı ve bir türlü dondurulamayan sözleşmesiydi. Aradan sadece 8 ay geçti. O dönem eleştirilen Arjantinli, şimdi Beşiktaşlılar’ın yeni sezon öncesinde en büyük umudu…

Önce kupa, sonra da ligde havlu atan Beşiktaş’ta yöneticiler yeni sezonun kadrosu için kolları sıvarken, tüm dikkatler Matias Delgado’nun üzerine yoğunlaşmış durumda… Teknik direktör Mustafa Denizli, “Delgado olsa durumumuz çok farklı olurdu” derken, taraftarlar da Tangocu’nun dönüşünü dört gözle bekliyor. Ancak ilginç bir durum da dikkatlerden kaçmıyor. Sezon başında bıçak altına yatan ve dondurulmak istenen sözleşmesi büyük sıkıntı yaratan Arjantinli’nin durumu Siyah-Beyazlılar için can sıkıcı bir hal almıştı. Ancak aradan geçen 8 ay ve alınan kötü sonuçlar Delgado’nun değerini arttırdı!

Bir maçı bile yok
Bu süre içerisinde 1 resmi maça bile çıkamayan Tangocu, topa ayağını sürmemesine karşın en çok umut bağlanan isim oldu. Tabata’dan beklediği verimi alamayan Kara Kartallar, o bölgedeki Yusuf ve Tello’nun da istikrarsız performansıyla büyük sıkıntı yaşamış ve Delgado’nun yokluğunu fazlasıyla hissetmişti. Şimdi hem teknik direktör Denizli, hem de taraftarlar Tangocu’nun yolunu dört gözle bekliyor. Delgado’nun gelişiyle, Tabata’nın da takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*