TÜRKİYE-Şehit cenazesinde bakana saldırı

enerji-bakani-yildiz-a-yumruklu-saldiri-ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şehit yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın cenaze törenine katıldıktan sonra bir kişinin yumruklu saldırısana uğradı.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Cevher Nesibe Hastanesi’nde tedavi altına alınan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın “burun kemiklerinde kırık ve burun içi yumuşak dokularda ezilmeler olduğu” tespit edildiği söylenmişti ancak son gelişmelere göre yapılan açıklamada kırık olmadığı yönünde…Şehit Yüzbaşı Çetinkaya için Hunat Camii’nde düzenlenen törene ailesi, yakınları, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 4. Kolordu Komutanı Korgeneral M. Emin Alpman, Kayseri Garnizon Komutanı Tümgeneral Özden Bayram Argüz, Vali Mevlüt Bilici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, askeri ve sivil protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
İl Müftüsü Şaban İşlek’in kıldırdığı cenaze namazının ardında Çetinkaya’nın naaşı, bir süre askerlerin omuzunda taşınarak top arabasına konuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar ile terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. İki bakan cenaze namazının ardından Hunat Camisinden ayrılarak Valiliğe gitti.
Ardından Bakan Atalay Valilikte kalırken, Bakan Yıldız Garnizon şehitliği’ne geçti. Askeri kortej eşliğinde Garnizon Şehitliği’ne kadar taşınan şehidin naaşı burada toprağa verildi. Kortejin şehitliğe yürüyüşü sırasında da bazı vatandaşlar terör örgütü PKK aleyhine slogan attılar.
Çetinkaya’nın güçlükle ayakta duran annesi Tülay ile eşi Şelale Çetinkaya’yı kadın astsubaylar teselli etmeye çalıştı. Şelale Çetinkaya’nın metanetli tavırları dikkat çekti.
Cenazenin defin işlemi sonrasında, kalabalık dağılırken üzerinde sarı renkli mont olan bir kişi, kalabalığı yararak Bakan Yıldız’a yumruk attı.Ardından korumalar tarafından gözaltına alındı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*