BEŞİKTAŞ-Yarının okurlarını yaratanlara saygı gecesi

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 23 Nisan dolayısıyla “yarının okurları” çocuklarımızı, onlar için yazan edebiyatımızın ustalarıyla buluşturacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde özel bir içerikle hazırlanan “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” toplantısı, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) 19 Nisan Pazartesi akşamı takip edilebilecek. Toplantı, çocuklarımızın da katılarak sevdikleri yazarlara kitap imzalatabilmeleri için, saat 18.30’da başlayacak.

Şekillenmekte olan bir birey için yazarak onun kişiliği kadar ülkemizin yarınına da yön vermek gibi çok önemli bir sorumluluk taşıyan çocuk ve ilkgençlik kitapları yazarlarımız, “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” gecesinde, bu tarza yönelme sebeplerini, sorumluluklarının boyutunu ve çocuk-edebiyat ilişkisini yorumlayacaklar.

Ayfer Gürdal Ünal, Fatih Erdoğan, Gülsüm Cengiz, Gülten Dayıoğlu, Mine Soysal, Seza Kutlar Aksoy, Süleyman Bulut ile Yalvaç Ural, etkinliğe katılarak duygu, düşünce ve anılarını seyircilerle paylaşacak.

“Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” etkinliğinin iki konuğu daha var: Müge İplikçi ve Turgay Fişekçi. Yetişkinler için kaleme aldığı öykü ve romanlardan sonra, ilk çocuk kitabı “Uçan Salı”yı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Müge İplikçi ve raflardaki yerini kısa bir süre önce alan “Yeşil Tatil” adlı kitabıyla çocukların dünyasına giren şair Turgay Fişekçi, etkinlikte, çocuklar için yazma fikrinin “kanlarına nasıl girdiğini” anlatacaklar.

Banu Kanıbelli’nin seslendireceği şarkılarla renklenecek olan “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” toplantısı, katılan tüm yazarların minik okurlarıyla buluşup yüzyüze sohbet edebileceği toplu imza günüyle noktalanacak.

Ustalara Saygı- 23 Nisan Özel “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı”
Tarih: 19 Nisan 2010 Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi (Akatlar Kültür Merkezi)
Saat: (Çocukların katılabilmesi için) 18.30

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*