KÜLTÜR/SANAT-Kemal Özer Ustalara Saygı’da…

kemalozerAramızdan geçen Haziran ayında ayrılan şiirimizin özgün sesi için hazırlanan gece, 5 Nisan’da gerçekleştirilecek… Kemal Özer “Ustalara Saygı”da anılıyor… Aramızdan 30 Haziran 2009 tarihinde ayrılan şair Kemal Özer, “Ustalara Saygı” toplantıları kapsamında anılacak. Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, 5 Nisan 2010 Pazartesi akşamı, Akatlar Kültür Merkezi’nde (Melih Cevdet Anday Sahnesi) gerçekleştirilecek. Faruk Şüyün’ün hazırladığı toplantı saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.

Şiirlerinin ve çeşitli türlerde kaleme aldığı düzyazılarının yanı sıra dergicilik ve yayıncılık da yaparak kültür hayatımızı zenginleştiren Kemal Özer için hazırlanan “Ustalara Saygı” gecesinde; Özer’in ailesi ve edebiyatçı dostları ustayla ilgili anı, duygu ve düşüncelerini konuklarla paylaşacak. Kemal Özer için hazırlanan “Ustalara Saygı” gecesine konuşmacı olarak katılacaklar arasında; Adnan Özyalçıner, Doğan Hızlan, Efe Duyan, Gülsüm Cengiz, şairin eşi Gülşah Özer, Hayri Erdoğan, Hüseyin Alemdar, Mustafa Bayram Mısır, Refik Durbaş, Sennur Sezer, Sezai Sarıoğlu ve şairin kızı Simge Özer Pınarbaşı da yer alacak.

Gecede; Kemal Özer’in “Tutsak Kan”, “Yaşadığımız Günlerin Şiirleri”, “Sen de Katılmalısın Yaşamı Savunmaya”, “Onların Sesleriyle Bir Kez Daha”, “Sevdalı Buluşma” ve “Temmuz İçin Yaralı Semah” gibi kitaplarında okurlara sunduğu şiirlerinden seçmeler de yorumlanacak. “Ustalara Saygı” toplantısında Kemal Özer şiirlerini Tuna Egemen ve Mazlum Kiper seslendirecek.

Sanatseverlere Kemal Özer’in sesinden kendi şiirlerinin de sunulacağı etkinlikte, şairin hayatından fotoğraflar ve görüntüler de izleyiciler ile paylaşılacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*