Spor-İnönü’ye dünyadan bir övgü daha

inonu stadıİngiliz Independent gazetesi, Beşiktaş İnönü Stadı ve siyah-beyazlı taraftarların takımlarına verdiği destekten övgüyle bahsetti. Gazetenin futbol muhabiri Ian Herbert, makalesinde İnönü Stadı’nın dünyadaki en iyi statlardan biri olduğunu yazdı. Şampiyonlar Ligi’nde 2007-08 sezonunda oynanan Beşiktaş-Liverpool maçına makalesine yer veren Herbert, İstanbul’un Beşiktaş semtinde, birçok tarihi yapının arasında yer alan İnönü Stadı’yla ilgili, ”Futbol izlemek için harika bir yer. Dünyada iki kıtayı da gören tek stat” yorumunu yaptı.
Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Brezilyalı Pele’nin görüşlerine de makalesinde yer veren Herbert, ”Pele’nin de futbol izlemek için en güzel yer olarak nitelediği İnönü Stadı’ndaki tribünlerden Boğaz’ı görebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.
”Kara Kartal”ın taraftarlarının ”dünyada en çok ses çıkaran” taraftar grubu olduğunu savunan Herbert, makalesinin geri kalan kısmında futbol muhabirliğinin teknolojiyle beraber değişen yüzünden ve futbol muhabirliğinden bahsetti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*