Aktüel- Sanat tanımaz hırsız!..

abidin dino resimKapıcılık yaptıkları sitedeki iki daireden Abidin Dino’nun üç tablosunun da aralarında bulunduğu 40 bin dolar değerinde altı tablo ile gümüş yemek takımı çaldıkları öne sürülen çift gözaltına alındı. Çift hırsızlık iddialarını yalanlayıp, çöpte buldukları tabloları 20 liraya hurdacıyı sattığını öne sürdü.
Etiler’deki Profesörler Sitesi’ndeki iki ev dört ay önce soyuldu. Hırsızlar, Feryal Gülpınar’ın evinden aralarından ünlü ressam Abidin Dino’nun üç tablosunun da bulunduğu 40 bin dolar değerindeki altı tablo ve 20 bin TL değerinde gümüş yemek takımı çaldı. Polis aynı sitede kapıcılık yapan Azime D. ile kocası Mevlüt D’nin kendilerine verilen anahtarla temizlik için söz konusu evlere giriş yaptıklarını belirleyerek, bu kişileri gözaltına aldı. Yapılan sorgulamada çift, hırsızlık suçlamasını reddederek, çöpte buldukları tabloları 20 liraya bir hurdacıya sattıklarını söyledi.
Tabloların sahibi sanat galerilerini dolaşarak müzayedeye çıkacak olan resim kataloglarından evinden çalınan tabloları bulup teşhis etti. Bunun üzerine polis, bulunduğu sanat galerisinden Abidin Dino’nun tablolarına el koyarak mağdura teslim etti. Yapılan soruşturmada, tabloların, kapıcılık yapan çift tarafından, Davut Ö. adlı hurdacıya 20 TL’ye satıldığı, hurdacının da tabloları, 4 bin TL’ye Artpoint adlı sanat galerisine verdiği belirlendi. Polis, Davut Ö. ile Artpoint sanat galerisinin sahibi Onur S.’nin ifadelerine başvurdu. Zanlıların çaldığı ileri sürülen 20 bin TL değerindeki gümüş takımlarının bulunması için araştırmalar sürüyor

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*