SAYI 128

BJK1MICHELIN-TOTAL İŞBİRLİĞİ
FULYA Total Benzin İstasyonu’nda hediye yağmuru dinmiyor. 50 günde 50 otomobil çekilişleri devam ediyor. Ayrıca, istasyonda MICHELIN standına uğrayan herkes araç kokusundan bir çok sürpriz hediyeyi sahip oldu. Üç gün boyunca kalan standta MICHELIN hakkında araç sahipleri bilgilendirildi. Beşiktaş MICHELIN ana bayi sorumlusu Kadir Abasıyanık etkinlikte hazır bulundu. Öte yandan 50 YTL’lik benzin alana çekiliş kartının verildiği organizasyon da 50 gün boyunca kazanma şansınız devam ediyor. Ne kadar çok kartınız bulunursa o kadar da çok otomobile sahip olma şansınız yükseliyor. İlk hafta talihlisi de Fulya Total Benzin İstasyonu’ndan çıktı… Sinan Orallı, sürekli müşterisi olduğunu söylediği istasyondan otomobil kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kültür elçileri Beşiktaş’ta iş başında!..
ÇEKÜL Vakfı’nın “Kentler Çocuklarındır” Kültürel Eğitim Programı çerçevesinde, Beşiktaş Belediyesi’nin de katkılarıyla, gerçekleştirilen programda 7 bölge ve 7 kent projesi yer aldı. Aynı program geçtiğimiz seneler içinde, Akseki, Birgi, Kastamonu, Kemaliye, Midyat, Mudanya ve Talas’ta da uygulanmıştı. UNESCO’nun desteğiyle uygulanan “Kentler Çocuklarındır” Kültürel Eğitim Programı ile her kent, 15’er kültür elçisi yetiştirdi. Kültür elçileri, aldıkları eğitimden sonra; yaşadıkları kenti daha iyi tanıyan, kültürel değerlerin farkına varmış, somut ve somut olmayan mirasına sahip çıkan yeni kuşakların ilk temsilcileri unvanına sahip oldu. 105 kültür elçisi, Haziran ayının ikinci haftasında Beşiktaş’ta buluştu. “Bana Kentimi Tanıt, Bana Kendimi Tanıt” sloganı ışığında, hem yeni bir kent tanıdı hem birbirlerine kendi kentlerini tanıttı. Öte yandan bu yıl ağustos ayında da yapılacak çeşitli etkinliklerle program devam edecek.

Türkali Muhtarı Ahmet Bayraktar
HER yerde olduğu gibi bizim mahallemiz otopark sorunu yaşamaktayız. Belediyemizin trafik müdürlüğü ile beraber bu konuda çözüm arıyoruz. Ara sokaklarımızda aşırı hız yapılması can güvenliğimiz için tehlike oluşturduğundan hız kesici istiyoruz. Yazın gelmesiyle parklarımızdan çıkan vatandaşlarımız, oyun sahalarından çıkan gençlerimiz aşırı hız yapan araçlarla burun buruna geliyor.
Muradiye Muhtarı Cengiz Hacıömeroğlu
GENEL itibariyle mahallemizde çok büyük sıkıntılarımız yok. Öncesinde de bildiğiniz gibi Pazar yeri ile ilgili sıkıntımız da artık kalkıyor. Bunun dışında diğer bir isteğimiz de Nüzhetiye Caddesi ile Derya Dil Sokağın kesiştiği yere bir sinyalizasyon çalışmasının yapılmasıdır. Kazaların artışı bizi korkutuyor. Hüsrevgerede Caddesi’nde yollar bozuk. Asayiş ekiplerinin artırılmasını istiyoruz.
Ortaköy Muhtarı Refik Namunlu
GÜRÜLTÜDEN yakındığımız köprü ayağı izolasyonu da gerçekleşeceğini duyurmak istiyorum. Gürültü kirliliğine sebep olan Ortaköy viyadüklerinin bulunduğu köprü ayakları için gürültünün vatandaşları etkilememesi için programa alındığımızı öğrendik.Yaz mevsimi ile birlikte park ve bahçeler ile ilgili yoğunlaşmalar oluyor. Belediye ekipleri sıkıntımız olduğunda müdahale ediyorlar.
Mecidiye Mahallesi Muhtarı Sabit Akgün
SOKAKLARIMIZ bakımlı. Bir şikayetimiz yok ancak esnafın sokak işgallerinin ortadan kalkmasını istiyoruz. Dereboyu Caddesi’ne otolar park etmeyecekti, kaldırımların genişletilmesi sağlanmıştı. Ancak görüyoruz ki yayalarımız geçemiyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda çok sıkıntı duyduklarına ilişkin şikayetler alıyoruz. Bunun dışında genel itibariyle tüm çalışmalardan oldukça memnunuz.
Levazım Mahallesi Muhtarı Ziya Uygur
BİZİM için en büyük sıkıntı Eminönü, Levazım mahallesi istikametindeki otobüslerin azaltılmış olması. Bu taşıtları Sabah 9’dan akşama doğru 16:30’a kadar bulabilmeniz mümkün değil. Ring seferleri kaldırılmıştı. Yeniden geri dönmesini istiyoruz. Diğer bir isteğimiz de sağlık ocağıdır. Cadde üzerindeki yollarımızda inanılmaz bir toz kalkıyor. Asfalt yapılmasını istiyoruz.
Gayrettepe Mahallesi Muhtarı Necla Başar
HIRSIZLIK olayları en büyük sıkıntılarımız arasında yer alıyor. Cemil Aslan Gider Sokak’ta bir eve dördünce kez giriliyor. Kimin girildiği teşhis edilmesine rağmen hırsız yakalanamıyor. Önceki sahipleri de eve defalarca girilmesinden ötürü evi satmak durumunda kalmışlardı. Emniyet güçlerinin ne yazık ki bu konuda yetersiz kaldığını düşünüyoruz. Bu konuda acil tedbir alınmalıdır.
Konaklar Muhtarı Mehmet Akyüz
ÖNCELİKLE şunu söylemek isterim ki, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, kalıcı projelere imza atan genç dinamik çağdaş bir insan. Ekibi de son derece iyi yetişmiş. Seçimlerde verdiği sözleri yerine getiriyor. Mahallemizde vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istediğimiz bir konu var. O da hayvan beslemek adı altında artık yemeklerin sokağa atılmasıdır. Ortalık kirleniyor. Dikkat etmeliyiz.
Vişnezade Muhtarı Reyhan Cinyusuf
MAHALLEMİZDE çok büyük sıkıntılarımız yok. Son zamanlarda en çok aldığımız şikayet hırsızlık ve benzeri bazı olaylar ile ilgilidir. Önümüzdeki günlerde umut ederiz ki, bu konuda daha fazla sıkıntı yaşanmaz. Mahallemiz bünyesinde SKK binasının yeniden yapılandırılacağını duyurmak isterim. SKK binasında tinerciler yuvalanıyordu ve mahalle sakinlerince rahatsız edici boyutlara ulaşmıştı.

Beşiktaş’ta şenlik var
Beşiktaşlılar şenliklerle coştu. Geçtiğimiz haftalar içinde Beşiktaşlılar önce Arnavutköy sonrasında Bebek Şenliği ile yaz mevsimine adeta merhaba dedi. Arnavutköy Semt Girişimi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Arnavutköy Şenliği, semtin meydanında başladı. Arnavutköy – Kandilli arasında yapımı planlanan 3. köprü projesine karşı çıkmak, bu konuda kamuoyu duyarlılığını güçlendirmek amacıyla düzenlenen şenlik, renkli görüntülere de sahne oldu. Hülya Koçyiğit, Baba Zula, Galaturka, Yonca Evcimik, Kosta-Tuba ikilisi gibi çok sayıda sanatçı ve müzik grubu da şenlikte yerini aldı.
Şenlikte bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal “3. köprü Arnavutköy’ün tarihi dokusuna hançer gibi saplanacak. Buna izin vermeyeceğiz. 30 Ağustosa kadar Arnavutköy Meydanı’na bir Atatürk heykeli dikeceğiz. Atatürk de buradan köprüye “hayır” diyecek” şeklinde konuştu.
Bir diğer şenlik ise, boğazın güzide yerlerinden biri olan Bebek’te gerçekleşti. Bebekliler, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştiri-len şenliklerde doyasıya eğlendi. Birbirinden değişik standların yer aldığı Bebek’te adeta panayır havası vardı. Beşiktaş Belediyesi ve Bebekliler Derneği’nin işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği Bebek Şenliği’nde sergilerin yanı sıra boğaza karşı resim yapma, canlı performans yarışmaları gibi bir çok etkinlik genç yaşlı herkesin dikkatini çekti. Etkinliğe, vatandaşların yanı sıra Pınar Altuğ gibi ünlü isimler de katıldı. Şenlik yorgunluğunu ise hareketli konserler unutturdu. DJ performansları, konserler Rebel Moves, Kangoove, ve özel performans “İstanbul Callins” Live Set konseri de Bebek Şenliği’ne ayrı bir renk kattı. (Didem TUTAL)

Beşiktaş Kaymakamı gazetemizi ziyaret etti
BEŞİKTAŞ Kaymakamı Nihat Nalbant, Gazete Beşiktaş’ı ziyaret etti. Nihat Nalbant’ı, Gazete Beşiktaş İmtiyaz Sahibi İsmail Baştuğ’un karşıladı. Ziyaret yaklaşık bir saat sürdü. Ziyaret esnasında Beşiktaş’la ilgili birçok konu görüşüldü. İlçede yapılanlar ve yapılması gerekenler, kaymakamlığın ve emniyetin çalışmaları masaya yatırıldı. Sıcak sohbette ilçenin yanı sıra spordan Beşiktaşlılıktan yaşam tarzına kadar birçok konu yer aldı. Beşiktaş Gazetesinin ilçede bir gereklilik olduğunu söyleyen Nalbant; çalışanlarla da bir süre sohbet etti. Ayrıca gazetenin yapılışını ve bilgisayar ortamında sayfa düzenlerinin hazırlanışını da dikkatle takip etti.

Bebekliler eğlendi ve iş yaptı!..
BEBEK Şenliği panayır havasında geçti. Çoluk çocuk yaşlı genç yüzlerce insan üç gün boyunca Bebek’te gönüllerince eğlendi. Şenlikte ayrıca çeşitli stantlar açıldı. Resimler yapıldı. Konserler verildi.

Temizle temizle bitmedi
Mahalle sakinlerinin evden kötü kokular geliyor diyerek şikayeti gerçek çıktı. Nispetiye Mahallesi’ndeki bir evde her yer tıkış tıkış çöp doluydu. Son günlerde çöp ev operasyonlarının bir benzeri de Beşiktaş’ta yaşandı. Geçtiğimiz haftalar içinde Beşiktaş Belediyesi tarafından gerçekleşen operasyonda çöp yuvası haline gelmiş ev temizlendi. Nispetiye Mahallesi’nde bulunan evden kötü kokuların yükselmesiyle mahalle sakinlerinin şikayeti, belediyeyi harekete geçirdi. Tespit edilen eve temizlik operasyonu düzenlendi. Evden yığınca çöp çıkarıldığını gören vatandaşlar, insan sağlığını tehdit eden çöp evlerin bir örneğinin daha olmamasını temenni ettiklerini söyledi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, yapılan incelemede evden 500 kg çöp çıkartılarak temizlendiği ifade ediliyor.

İyiki varsınız
Yüzlerce Beşiktaşlı ‘Boğaz’dan tanker geçişine hayır!..’ dedi. Tanker geçişi eylemi ile Boğazlar’daki tehlikeye dikkat çekmek isteyen örgütlere Beşiktaş Belediyesi de destek verdi. Doğa ile Barış Derneği’nin, İstanbul Boğazı’ndaki teknelerin katılımıyla “İstanbul’u Seviyorum”, “El Ele Verelim Koruyalım” konulu düzenlediği etkinliğe belediye tekneleriyle destek verdi. Bu etkinlikleri izleyen vatandaşlar, gönüllülere alkış tuttu ve ‘İyi ki varsınız” dedi. Belediyenin tekneleri, Kuruçeşme Arena’dan hareketle Boğaz’da eylem yaptı. Öte yandan haziran ayının ilk haftasında da Ortaköy’de deniz temizleme teknesi yine iş başındaydı. Deniz temizliği ile süren etkinlikte, sivil toplum örgütleri bir araya geldi ve yaklaşık bin kişilik bir katılımla Beşiktaş sahil yolunda tek tek çöpler toplandı. Ayrıca halk oyunları ile renklenen etkinliklerde vatandaşlar ücretsiz olarak düzenlenen tekne gezisi ile Boğazın güzelliğini yaşadılar.

Emniyet müdürlüğünde özlenen tablo gerçek oldu
Pasaport mu almak istiyorsunuz? Çok kısa sürede, hem de hiç strese girmeden işlemlerinizi tamamlamanız mümkün. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube’de en erken aynı gün içinde en geç bir gün sonrasında pasaportunuz elinizde.
Bir komiser ve 9 polis memurun görev yaptığı şubede ister teşkilata giderek başvurunuzu yapabilirsiniz isterseniz de internet yolunuzu tercih edebilirsiniz. İstanbul Emniyet Müdürlüğü sayfasından pasaport online başvuruları işleme alan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ortam oldukça da huzur verici. Siz işlemlerinizin sonucunu veya sıranızı beklerken bekleme salonunda çayınızı kahvenizi içebilirsiniz. Form ile ilgili eksikleriniz var ise, şube içinde iki laptoptan internet üzerinden bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik fotoğrafım da yok diyorsanız, dert etmenize hiç gerek yok. Pasaport şubede, yüksek renk kalitesinde dijital fotoğrafınız çekiliyor ve bilgisayara aktarıldıktan sonra basıma veriliyor. Çok geçmeden formunuza işlenerek başvurunuz kabul ediliyor. Ayrıca online başvurmayan pasaport başvuru formunu yine şubede açılan kutudan alabiliyorsunuz. Vatandaş yanında açılan para kutusuna formun bedelini bırakıyor. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, pasaport şubede gerçekleştirilen kaliteli hizmete dikkat çekerek bu uygulamanın da, vatandaşa duyulan güvenin bir örneği olduğunu belirtiyor.

Polis ve halk dayanışma gecesi Esma Sultan Yalısı’nda yapıldı
Esma Sultan Yalısı’nda Beşiktaş İlçe Emniyet Teşkilatı’nın düzenlediği polis-halk dayanışma gecesi oldukça renkli geçti. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın da bulunduğu gecede, Beşiktaş Kaymakamı Nihat Nalbant, Beşiktaş İlçe Emniyet Teşkilat Müdürü Hayati Yılmaz ve şube müdürleri katıldı. Beşiktaş İlçesi’ndeki emniyet müdürlüğünün diğer ilçelerden kaliteli hizmet anlayışına sahip olmasıyla sıyrıldığı konusuna değinildi. Kaymakam Nihat Nalbant, yaptığı konuşmasında ilerici bakış açısıyla gerçekleştirilen projelerin önemine değindi ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Bir çok projeye daha imza atması beklenen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, iki sene içindeki çalışmalarıyla takdirle karşılandı. Gecede yapılan sunumda, vatandaşa olan güvene ve emniyette işlem yaptıracak olan her kimsenin rahatlıkla işlemleri tamamlaması gerçekleştirilen yeni uygulamalara dikkat çekildi. Diğer ilçelere kıyasla sıfır araç kullanan ilçe müdürlüğü olduğunun da altı çizildi ve 20 yeni aracın hizmete girdiği ifade edildi. Dikilitaşlıların arzu ettiği Polis Karakolu’nun yapılacağı müjdesi de verildi. Öte yandan emniyet görevlileri için de Ortaköy’de bir sosyal tesisin hayata geçirilmesi düşünülüyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde, emniyetin görevini en iyi şekilde yapması için destek veren kuruluşlara ödül plaketi verildi. Gece, Zeliha Sunal’ın şarkılarıyla devam etti ve ardından Candan Erçetin ile sona erdi.

Erkekliğe ilk adımı
toplu sünnetle attılar
(LEVENT) Beşiktaş’taki Kemal Özkan Sünnet Sarayı’nda gerçekleştirilen şölene katılan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, sünnet olan çocuklara birer küçük altın ile çeşitli hediyeler verdi. Cerrah, bir çocuğun da kirveliğini yaptı. Ünlü sünnetçi Kemal Özkan ve ekibi tarafından sünnet edilen çocuklar, şölende palyaçoların gösterileri ve konserler eşliğinde eğlendi. Şölene, Emniyet Müdürü Cerrah’ın eşi Hülya Cerrah, emniyet müdür yardımcıları, sünnet olan çocukların aileleri ve yakınları katıldı. Böylelikle polis çocukları erkekliğe ilk adımlarını toplu sünnetle atmış oldu.
Militanlar, Beşiktaş ağır cezada yargılandı
(BEŞİKTAŞ) Eylem hazırlığındayken yakalanan üç kişi tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ile MİT Bölge Başkanlığı tarafından, eylem yapmak üzere İstanbul’a gönderilen örgüt mensupları ve yardım ve yataklık eden şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştı. Sonucunda, eylem hazırlığındaki 3 kişi yakalanmışve şahısların üzerlerinde 5 kilo 770 gram plastik patlayıcı madde ele geçirilmişti. Emniyet teki sorguları tamamlandıktan sonra Beşiktaş’taki Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan şahıslar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Belediye vizyon ve misyonunu açıkladı
(BEŞİKTAŞ) Beşiktaş Belediyesi geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinde vizyon ve misyonunu açıkladı. Ayrıca internet sitesinde projeler, maketler, çizimler ve yapılacak işlerle ilgili geniş çaplı bir açıklamada yer aldı. Sitedeki misyon ve vizyon ile ilgili açıklaması ise şöyle; “Vizyonumuz: Beşiktaş’ı çağdaş insanların, çağdaş kültürü, tarihi değerlerle bağdaştırarak barış içinde bir arada yaşadıkları, yüksek kentsel standartlara sahip bir ilçe yapmaktır. Misyonumuz: Beşiktaş Belediyesi; etkin, verimli ve kaliteli hizmet anlayışıyla özendirici ve destekleyici kimliğiyle, çağdaş kentlilerin çağdaş yerel iktidarıdır.
Beşiktaş karış karış ilaçlanıyor!..
Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ilaçlama yapıldı. Haziran ayının ikinci haftasında başlayan çalışmaların bulunduğu programa göre ilaçlama ay sonu tamamlanacak. 15 Haziran: Vişnezade, Muradiye, Türkali, Abbasağa, Cihannuma, Yıldız, Sinanpaşa, 16 Haziran: Dikilitaş, Gayrettepe, Balmumcu, Levazım, Ortaköy, Mecidiye, 17 Haziran: Nispetiye, Kültür, Arnavutköy, Kuruçeşme, Ulus, Ambarlıdere, 18 Haziran: Konaklar, Levent, Akatlar, Etiler, Bebek, 20 Haziran: Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Kültür Mahalleleri, 21 Haziran: Levazım, Nispetiye, Ortaköy, Mecidiye, 22 Haziran : Akat, Etiler, 23 Haziran: Levent, Konaklar, 24 Haziran: Gayrettepe, Dikilitaş, Balmumcu, 25 Haziran : Abbasağa, Cihannuma, Yıldız, 26 Haziran : Türkali, Muradiye, Vişnezade, Sinanpaşa, 28 Haziran: Levazım, Nispetiye, Ortaköy, Mecidiye, 29 Haziran: Akat, Etiler, 30 Haziran: Levent, Konaklar.

Dansın kalbi MKM’de attı
Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü muhteşem bir dans tiyatrosuyla sahne aldı. Dansın, müzik ve eğlencenin kalbi, Haziran ayının ikinci haftasında Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü 10. Yıl Gala Gecesi’nde, Mustafa Kemal Merkezi’nde attı!..
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Beşiktaş İlçesi Kaymakamı Nihat Nalbant, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, İlçe Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, Türkiye Halk Oyunları Federasyon Başkanı Sertaç Demirtaş, Sümer Ezgü, Ekin gibi pek çok davetli katıldı. Saat 19.30da kokteyl ile başlayan gece, ödül töreniyle devam etti. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, Beşiktaş İlçe Kaymakamı Nihat Nalbant desteklerinden dolayı ödül aldı. Gecenin onur ödülü ise Oyun Gençlik ve Spor Kulübü’nü kulüp haline getirmek için hiçbir desteğini esirgemeyen Sakıp Sabancı adına Sabancı ailesinden Ali Haydar Taşlı’ya verildi. Gecede, ‘Oyun’un mimarları’ adlı dans tiyatrosu beğeniyle izlendi.
1996 yılında Sakıp Sabancı’nın destekleri ile kurulan Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü, Beşiktaş Belediyesi desteği ile etkinliklerine devam ediyor. 1992 yılından bu yana İstanbul il birinciliğini taşıyan kulüp; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı‘nın düzenlediği pek çok yarışmada, katıldığı dallarda aldığı derecelerle adını başarılarıyla duyurmaya devam ediyor.

YAZA ‘MERHABA’ DEDİK
Rock müziğin efsane isimlerinden Sting, Broken Music Tour konserleri ile çıktığı Avrupa turnesi kapsamında İstanbul’da bir konser verdi. Konser gününe kadar havanın kapalı olduğu haftada Sting hayranları neredeyse hayal kırıklığına uğruyordu. Konser günü, havanın açmasıyla birlikte Sting Konseri coşkusu da yaşanmaya başladı. Akşam saat: 19:00 gibi seyircilerin içeri alınmasıyla başlayan etkinlik, 21:30’da Sting’in sahneye çıkmasıyla zirveye ulaştı. Duygularını ifade etmekte güçlük çeken Sting hayranları, konserde doya sıya eğlendi.
Sting, Broken Music Tour konserleri ile çıktığı Avrupa turnesi kapsamında Haziran ayının ikinci haftasında Kuruçeşme Arena’da İstanbullularla buluştu. Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen konserde Sting’e gitarda Dominic Miller, Lyle Workman (Beck, Frank Black), Abe Laboriel, bateride Jr. (Paul McCartney) gibi dünyaca ünlü müzik ustaları eşlik etti. Sting, Broken Music Turnesi kapsamında geldiği İstanbul’da Kuruçeşme Arena’daki konserini 15 bin kişi izledi.
HINÇA HINÇ DOLUYDU
İstanbul’u ve boğazı çok beğendiğini söyleyen dünyaca ünlü şarkıcı, konser sonrası gittiği Reina’da eşi Trude coştu. Kuruçeşme Arena’daki konserinden sonra eşi Trudie Styler ile birlikte Reina’ya giden Sting, Nuran Sultan adlı dansözün şovuyla kendinden geçti. Ünlü sanatçı, geleneğe uyup dansöze para da yapıştırdı. Sting’in ardından eşi Trudie Styler da genç dansöze bahşiş verdi. Sting’in Nuran Sultan’la yaptığı seksi dans şovu, mekandaki davetliler tarafından alkışlandı. ilk kez İstanbul’a gelen Roger Waters da sevenleriyle buluşmak için Kuruçeşme Arena’yı seçti. Pink Floyd grubunun kurucusu olan sanatçı unutulmaz anlar yaşattı. Bir diğer isim de gençlerin sevgilisi Sean Paul’dü. Kuruçeşme, Sean Paul’un şarkılarıyla tüm sevenlerini kendine bir kez daha hayran bıraktı.

Latin rüzgarı estirdiler
Ortaköy sokak şenliğine sahne oldu. Yüzlerce insan Ortaköy Meydanı’nı doldurdu… Ortaköy, Karayipler ile Latin Amerika’dan gelen grupların müziği ve dansı ile coştu. Karayipler ve Latin Amerika Ticaret Derneği tarafından Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Karayipler ve Latin Amerika Festivali’nin kapanış şenliği, Ortaköy meydanında gerçekleştirildi. Şenlikte ona yakın sanatçı ve topluluk sahne aldı. Şenliğe Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da katıldı. Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşen etkinliği, gencinden yaşlısına yüzlerce insan izledi. Ortaköy Meydanı’nda Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen kapanış şenliğinde Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile Karayipler ve Latin Amerika Ticaret Derneği (TUKLAD) Başkanı Aykut Eken de katılarak birer konuşma yaptı.
Şenliğe Jamaika’dan Ernie Smith, Kolombiya’dan Ciclon, Küba’dan Estrellas Soneras, Brezilya’dan Banda Do Pelò, Meksika’dan Mariachi, Brezilya’dan Caporeira, Arjantin’den Tango ve Latin Amerika’dan Batuka katıldı. Latin Amerika’nın hareketli müziğiyle coşan Ortaköylüler, grupların kıvrak danslarını keyifle izledi. Beşiktaş Belediyesi’nin ilerleyen zamanlarda da bu tür etkinliklere destek vereceğini belirten Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, şenliğe ilişkin şunları söyledi: “İki kıtanın buluşma noktasında, tarih ve kültür fışkıran bu topraklarda okyanus ötesinden gelen konuklarımızı ağırlama fırsatı bulduğumuz için mutluluk duyuyoruz.
Tarih boyunca farklı kültürlerin iç içe yaşadığı İstanbul, 2000 yılı aşkın bir geçmişinde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bugün de sıcak iklimlerin renkli bir o kadar coşkulu kültürleri yine Beşiktaş’ta buluşmaktadır. Beşiktaş, bu şenlikle konukseverliğini taçlandırmaktadır.” dedi.

SPOR HABERLERİ

Yine başardılar
Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı şampiyonluk sevinci yaşattı.
Karşılaşmanın bitimiyle birlikte oyuncular ve teknik heyet şampiyonluğu birbirlerine sarılarak kutladı. Salonun boşaltılması nedeniyle sonucu dışarıda öğrenen taraftarlar, şampiyonluğu tezahüratlarla kutladı. Siyah-Beyazlı taraftarlar oyuncuları o-muzlarda taşıdı. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, final serisinin son maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni uzatmalarda 79-69 mağlup ederek, 2005-2006 sezonunu şampiyon tamamladı. (Onur BAŞTUĞ)

Şampiyonluk yemeği
Şampiyonluğu tadan Beşiktaş A ve B genç takımları Ortaköy’de bir araya gelip zaferlerini kutladı. Yüzme İhtisas Kulübü’nde düzenlenen akşam yemeği ile yeni sezonda da başarılarına başarı katacaklarına ant içti.
Yemeğe katılan isimler arasında Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, Altyapı Komite üyeleri A ve B genç sporcuları ile idari ve teknik kadroları vardı. Şampiyonluk sevinci yaşayan Beşiktaş Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, duygularını şöyle aktardı: “Şampiyonluklar yaşamak çok güzel. 2 yıldır Altyapı Komitesi olarak Befam projemiz kapsamında tüm Türkiye’de 50 bin sporcu izledik. Sayın Başkanımız Yıldırım Demirören’e bütün yönetici arkadaşlarıma ve emeği geçen bütün teknik ekipteki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”
B Genç Takımı Kaptanı Abdullah Eryılmaz: “Şampiyon olduğumuz için oldukça mutluyuz. Böyle bir başarı sadece bizim grubumuzda değil, yıldız takım minik takımımızda da gerçekleşmişti. Bu sene alt yapıda başarımızı ortaya koyduk. Herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sene çok daha iyi olacağına inanıyorum. Benim de temennim A takıma yükselmek. ”
A Genç Takımı Kaptanı Yüksel Kayaalp: “Öncelikle şampiyon olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu söylemek istiyorum. Bizi yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. En büyük dileğim A takıma yükselebilmek. Hemen her takım arkadaşımızın hayali bu ancak daha da yükselmek istiyorum. Sporla ilgilenen tüm gençlere önerim, kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar, beslenmelerine dikkat etsinler, disiplinli olarak çalışsınlar.”

Genç yaşında milli oldu
Antalyaspor’dan transfer edilen Burak Yılmaz, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu ve Yatırımlar Komitesi Başkanı İlhan Durusoy’un katıldığı imza töreniyle, kendisini 3 yıllığına Siyah-Beyaz renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki imza töreninden sonra Burak Yılmaz, 7 numaralı forması ile basın mensuplarına poz verdi. Murat Aksu, Burak Yılmaz’ın Tigana’nın istediği bir futbolcu olduğunu belirterek, “Burak, 21 yaşında ve Milli Takımlarımıza da önemli katkı sağlayacak bir oyuncu. Teknik Direktörümüz Jean Tigana’nın isteği ile bu yıl genç ve dinamik bir kadro kuruyoruz. Umarım Burak da bu kadroda kalıcı ve başarılı olur. Burak, hepimizden daha çok Beşiktaşlıdır. Çünkü oyuncumuzun babası Takımımız’ın eski 3. kalecisiydi” diye konuştu.
Beşiktaş gibi büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Burak ise, “Çok heyecanlıyım. Beşiktaş’a transferimde emeği geçen Başkanımız Yıldırım Demirören’e Yönetim Kurulu’na ve Hocamız Jean Tigana’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
“Bu takımın efsane isimleri arasına girmek için mücadele edeceğim” diyen genç futbolcu,
“Ben gerçekten Beşiktaşlıyım” diyerek sözlerine devam etti:
“Umarım bu yıl Beşiktaş ile şampiyonluk coşkusunu yaşarım. Hedeflerimizin her zaman daha yukarıda olması gerekiyor. Benim de hedeflerim böyle. İnşallah uzun yıllar burada oynayacağım ve hep birlikte bir çok Şampiyonluk yaşayacağız. Henüz BJK İnönü Stadı’na gidemedim. Ancak taraftarlarımızın takım için ne kadar önemli ve destekleyici bir unsur olduğunu biliyorum. Televizyonda bile Beşiktaş maçlarını izlerken taraftarların takıma nasıl güç kattığını anlayabiliyorsunuz. İnanıyorum ki aynı desteği, enerjiyi bana da verirler ve bu sezon Şampiyonluklara imza atarız.”
Saha içinde agresif bir oyun yapısı olduğunu ifade eden Burak, zaman zaman hırsına yenik düştüğünü ancak hırslı ve mücadeleci yapısının meyvesini de Milli Takım’a kadar yükselerek aldığını söyledi. Burak ayrıca genç yaşına rağmen Milli Takım’a çağırdığı için Fatih Terim’e çok teşekkür ettiğini ifade etti.

‘Evet agresifim’
Beşiktaş yeni transfer Baki Mercimek ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Futbola sekiz yaşında Ajax’ın altyapısında başlayan, 10 yıl Ajax’ta oynadıktan sonra 18 yaşında Sunderland’a transfer olan Baki, “Savunmanın her yerinde oynayabiliyorum. Hava toplarında da iyi olduğuma inanıyorum. Şu anda futbol olarak en olgun dönemlerimi yaşıyorum. Büyük hedeflerim olduğu için Beşiktaş’a geldim ” diye konuştu.
Gençleştirme operasyonu çercevesinde takıma katılan Baki Mercimek Fahri Tatan, Serdar ve Burak’la birlikte bu yıl Beşiktaş forması için ter dökecek. Sakatlık dolayısıyla geçen sezonlarda bazı maçlarda forma bulamayan Baki Mercimek için spor otoriteleri ikiye bölünmüş durumda. Bazıları ne yapack bekleyip, göreceğiz derken, genel kanı Baki Mercimek’in altyapısının kuvvetli olması nedeniyle Kara Kartal’da iyi işler yapacağı yönünde.
Baki Mercimek’te tüm eleştirilere sahada yanıt vereceğini belirtiyor.
Agresif bir oyun tarzı olduğunu da ifade eden 24 yaşındaki Baki Mercimek ise şöyle konuşuyor: “Tigana çok büyük bir teknik adam. Beşiktaş’a çok büyük katkıları oldu. Takımın çehresini değiştirdi. İnönü Stadı rakiplerin korkulu rüyası. İnönü’de rakip takımın futbolcusu olmak gerçekten çok zor. Burada Beşiktaş forması ile oynayacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum”
“Şu anda futbol olarak en olgun dönemlerimi yaşıyorum” diyen Baki Mercimek, Tigana’nın kendisi gibi genç oyuncular transfer ettiğini gençlere verdiği önemi buradan anladığını söyledi. Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe’yi çok iyi bildiğini söyleyen Mercimek, Tigana’yla lisan konusunda problem yaşamayacağını ve üzerine düşen yardımı yapacağını söyledi. (Muzaffer TOPAL)

KARA KARTAL’IN
genç maestrosu
Beşiktaş’ın yeni transferi Serdar Kurtuluş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen törende 5 yıllık sözleşmeye imza attı. 2 numaralı forması ile basın mensuplarına poz veren Kurtuluş, “Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” dedi. Bursaspor’dan transfer edilen 19 yaşındaki genç futbolcunun imza törenine Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu ve İletişim Komitesi Başkanı ve Asbaşkan Fikret Ercan da katıldı. Serdar’ın transferini değerlendiren Murat Aksu, “Genç ve dinamik bir kadro oluşturacağız dedik ve bunun en güzel örneğini 19 Yaş Milli Takımı’nın yetenekli oyuncusu Serdar Kurtuluş’u renklerimize bağlayarak gösterdik. Serdar, 19 yaşında olmasına rağmen oturması, kalkması, olgunluğu ve kişiliği ile büyük bir camiaya transfer olmanın kıymetini bilecektir” şeklinde konuştu.
Fikret Ercan ise genç isimlerin Beşiktaş’a katılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Genç Kartalların uçarak Nevzat Demir Tesisleri’ne konması çok güzel. Umarım kendilerini ispatlayarak, güçlerini göstererek buradan Avrupa semalarına uçarlar. Bizler onları destekleyeceğiz ve onlar da hem Beşiktaş’ı hem de Türk futbolunu en iyi şekilde temsil edecekler” şeklinde konuştu.

Taraftardan mesaj var
Taraftar bu yıl mutlaka Beşiktaş’tan şampiyonluk bekliyor. Bu nedenle de iyi bir kadro kurulmasından yana. Özellikle de diğer İstanbul takımlarının eskilerini istemiyor. Futbolu bırakma yaşına gelmiş oyuncularla yola devam edilmemesini de yöneticilerden rica ediyor. Ancak star futbolcularında takımda tutulmasını ve hiç değilse bir yıldız futbolcunun takıma katılmasını bekliyor. Bu isteklerini yineleyen taraftar gençleştirme operasyonuna da sıcak bakıyor. Takımın ilerideki yıllara hazırlanması gerektiğine inanıyor. Ancak bir kısım taraftarda “Bize bu yıl şampiyonluk lazım. Beklemeye tahammülümüz yok” diyor. Takımın gençleştirilmesinin yanı sıra, tecrübeli futbolcularla da yola devam etmesi gerektiğine inanan bu taraftar topluluğu Beşiktaş Gazetesi aracılığı ile sesleniyor ve “Yeni sezonda ligi lider göğüslemek istiyoruz. Yani şampiyon olmalıyız” diyor. Bizde bu konuda gelen mesajları yayınlıyoruz.
İşte taraftarın söyledikleri, mesajlarla ilettikleri ve istedikleri:
HER YIL YENİ PAROLA OLMAZ
“Artık yeter. Her yıl yeni bir parola ile yola çıkılıyor. Bu yılda gençleştirme operasyonu deniliyorsa, Beşiktaş taraftarı stada gelmez. Biz antrenman maçı değil, kora kor mücadele bekliyoruz. Mutlaka bu yıl şampiyon olmalıyız. Bu ruh futbolculara verilmeli. Gerçek starları bekliyoruz. Dünya Kupasını seyrettikten sonra o düzeyde maçlar beklerim. Kamil Sancak.
NOBRE’YE BEL BAĞLAMAYALIM
Gençleştirme operasyonuna karşı değilim. Eskilerin takımdan gitmesi iyi oldu. Ancak takımda beyin kim olacak belli değil. İki yabancıdan hala haber yok. İyi bir orta saha oyuncusu şart. Nobre iyi bir transfer. Temennim iyi oynamasıdır. Fenerbahçe’ye geldiği ilk yıl ismini bile bilmiyorduk. Sonradan açıldı. Alex olmadan oynar mı bilemem? Adem Karlı.
YABANCILARI BEKLİYORUZ
Biran önce iki yabancı alınmalı. Bu isimler iyi olmalı. Beşiktaş’a gelen son yabancıların hiçbirinden yararlanılamadı. Seyirci Kartal’a yakışır futbolcu arıyor. Gençler altyapıda da var, önemli olan Beşiktaş’ta oynamak. Beşiktaş’ı şampiyon yapmak. Bu göz ardı edilmemeli. Selim Nalbantoğlu.
ŞAMPİYON OLMALIYIZ
En çok Tümer’in gitmesine sevindim. Ancak Sergen bu takımda kalabilirdi. Onun ne yapacağı belli olmuyor. Rakip takımlar içinde tehlikeli idi. Yarım saat oynasa bile o Sergen’di ve seyirci onu zevkle seyrediyordu. Sergen’in yerini dolduracak bir oyuncu lazım. İki-üç oyuncu alınacağına bir tane iyi oyuncu alınsın daha iyi. Ben artık Beşiktaş’a yakışır star oyuncular görmek istiyorum. Adem Barutçu.
STATTAN KAÇIYORLAR
Dikkat ediyorum, seyirci stattan kaçıyor. Ekonomik koşullarda ortada. Stada gelenler Beşiktaş aşkındandır. Beşiktaş’ta umut vermeli. Bizi mutlu etmeli. Bu da iyi futbolcu ve iyi futbolla olur. İstikrar sağlanmalı. Bir gün iyi bir gün kötü oynamamalılar. Bunun içinde tecrübe ve gençleri iyi kaynaştırmak gerek. Bence en büyük iş Tigana’ya düşüyor. Suat Aslan.
ZEVK VERMELİLER
Bu sezon umutlu olmak istiyorum. Yabancı transferler nasıl olacak baktıktan sonra maça gidip gitmemeye karar vereceğim. Çünkü geçen yıl yine hüsran yaşadık. Bu kadar puan farkı hiç olmamıştı. Türkiye Kupası bile bana zevk vermedi. Beşiktaş her yıl şampiyon olmalı. Galatasaray yokluk içinde şampiyon oldu. Bence bu yıl Fenerbahçe dağılır, Galatasaray transfer yapamaz, Beşiktaş fırsatı iyi kullanmalıdır diye düşünüyorum. Murat Köksal.
GENÇLERİ DESTEKLİYORUM
Eğer şampiyon olamayacaksak önümüzdeki yıllara damgasını vuracak bir takımın yaratılmasından yanayım. Ancak gönlümüzden tabii ki şampiyonluk geçiyor. Buna rağmen genç insanlarlada başarılı olunabileceğine de inanıyorum. Gençler hırsılı ve başarıya aç olabiliyorlar. Bunu sahaya yansıtabilirlerse şampiyonluk gelebilir. Beşiktaş forması altında oynayan her futbolcu benim anlayışıma göre değerlidir. Yeterki farkında olsunlar. Ercan Demirci.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*